Ako aj naše zákazníčky a zákazníci často hovoria, kuchyňa je srdcom domova. Je to miesto, ktoré má každý rád, pretože tam nájde svoje obľúbené pochúťky a nápoje. Kuchyňa predstavuje oheň, teplo domova, pohodu a spokojnosť. No životný štýl ľudí a ich potreby reagujú na meniace sa spoločenské prostredie a to má vplyv aj na dizajn samotnej kuchynskej linky. Našim zákazníkom radi plníme sny a ponúkame zaujímavé inšpirácie, ktoré možno aj vy nájdete v tomto výbere top kuchynských trendov zo sveta.

Kuchyňa, ktorú nevidíte

Jedným z aktuálnych kuchynských trendov je takzvaná “concealed kitchen”, teda ukrytá kuchyňa. Cieľom tohto dizajnu je násť také riešenie kuchyne, ktoré doslova splynie s okolitým priestorom v dome. Žiadne úchytky na skrinkách, minimalistický dizajn a skryté všetky spotrebiče. Takáto linka využíva materiály, ktoré plynulo reagujú alebo kopírujú nábytok napríklad v obývačke. Zákazníci uprednostňujú tento typ kuchyne aj v prípade nedostatku miesta vo svojom byte či dome.

Drôtené dvierka? Prečo nie

Ďalším dizajnovým trendom v segmente kuchynských liniek je využitie drôteného pletiva. Dizajnéri aplikovali pletivo na dvierka kuchynskej linky a v kombinácii s kovovými úchytkami tak vdýchli linke moderný industriálny štýl. Práve ten momentálne “letí”, preto ak plánujete svoju novú drevenú kuchyňu dozdobiť kovovými prvkami, inšpirácií nájdete dosť.

Na drobnostiach záleží

Ak si prajete mať výnimočnú kuchyňu, nepotrebujete veľa investovať. Niekedy dokáže aj maličkosť, drobný detail, osviežiť vzhľad celej linky a zmeniť pohľad na kuchyňu ako celok. V tomto prípade majitelia pridali nad drez rustikálnu policu s keramickými krčahmi a miskami a ako zástenu za drez inovatívne využili mosadzný plech zelenej farby. Celkom príjemné osvieženie, čo poviete?

Experimenty s farbami

Moderné kuchyne sú odvážne, aj keď ide o ich farebnosť. Neboja sa experimentovať s farbami, ktoré sú často protikladné a pochádzajú z úplne opačného konca farebného spektra. Pochopiteľne, nech si každý vyberie, čo je mu po chuti… No niekedy sa skutočne oplatí vyskúšať kombinácie napríklad smaragdovej a cyklamenovej alebo tmavomodrej a oranžovej, ako je to na obrázku. Kombinovať môžete farby spodného dielu linky s horným, prípadne s farbou zásteny či doplnkov.

To pravé orechové

Do hry sa znovu vracia stará klasika a to kuchyňa z orechového dreva, resp. vo farbe vlašského orecha. Tento trend nájdete najmä v tých domácnostiach, kde majú radi nádych luxusu, pretože takýto odtieň už tradične vyznieva bohato a noblesne. Taktiež platí, že čím tmavší orech, tým viac nóbl bude celá linka pôsobiť.

Trendov, ktoré už každoročne ovplyvňujú dizajn kuchýň je veľmi veľa, preto sme vám v tomto článku ponúkli len drobnú ochutnávku. Ak by ste potrebovali poradiť s vytvorením vašej novej kuchyne alebo chcete prediskutovať vaše vlastné nápady, neváhajte sa s nami spojiť. Radi aj pre vás stvoríme niečo krásne a výnimočné.

Zdroje forografíi
https://i.pinimg.com/originals/31/fe/d2/31fed2e15d4de4587b7a2dc865d9ccdf.jpg
http://4dzgnv4dubo93g1cvb41qshz-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2017/10/01-Harvey-Jones-Shaker-Kitchen-2.jpg
https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/bytx7BksYcpfy3RtcXKxaG-480-80.jpg
https://cdn.decorpad.com/photos/2016/02/06/black-metal-kitchen-cabinets-glass-and-chicken-wire-doors.jpg
https://www.modulnova.it/foto/cucine/5cac6132cbc5a201904090909062.jpg